Necati Dedeoğlu

NECATİ DEDEOĞLU

(Emekli Öğretmen)

14 Temmuz 1945 tarihinde Küçükgeriş Köyü’nde dünyaya geldim. İlkokulu kendi köyümde okudum. Nihat Torlak, Salih Çoban okul arkadaşlarımdı. Sonra babam beni Keşap Ortaokulu’na kaydettirdi. Küçükgeriş Köyü’nden ortaokula ilk giden öğrenci bendim. Sonra Giresun’a Kız İlköğretmen Okulu açıldı. Ortaokulu bitirince sınavına girdim ve kazandım. Şimdi o binada Mithatpaşa İlköğretim Okulu var. 1’inci sınıfta Kamil Sönmez okul arkadaşımızdı. 2’nci sınıfta okuldan ayrıldı ve konservatuara gitti. Okul müdürümüz Ramazan Tükenmez’di.

1964-65 öğretim yılı Haziran ayında mezun olduk ve Temmuz ayında da tayinlerimiz yapıldı. İlk tayinim depo tayini olarak Samsun’a yapıldı. İl içinde yapılan tayin ile de Kavak İlçesi Beybesli Köyü’ne gönderildim. Askerliğimi 4 ay süreli olarak Isparta Er Eğitim Tugayı’nda yaptım. Sonra sırasıyla Espiye Avluca-Yeniköy’de 2 yıl, Keşap Karabulduk Nahiyesi Halkalı Köyü’nde 10 yılı müdürlük olmak üzere 15 yıl, Keşap Güneyköy’de 4 yıl, Giresun Merkez Mithatpaşa İlkokulu’nda 4 yıl, Tirebolu Aşağıboynuyoğun Köyü İbilli Mahallesi’nde (sonradan ayrılarak Kayalar Köyü adını aldı) 1 yıl çalıştım. Sonra bakanlık değiştirdim ve SHÇEK Giresun Yetiştirme Yurdu’nda rehber öğretmen olarak 3 yıl hizmet verdim. 1995 yılında 30 yıl hizmet vermiş bir öğretmen olarak emekli oldum. 2002 yılı 30 Nisan günü köyde ağaç keserken bir kaza geçirdim ve omuriliğim zedelendi. Şu anda Küçükgeriş Köyü’nde ikamet etmekteyim.

Necati Dedeoğlu

Köyümüzden yetişen ilk öğretmenlerden biri de Sevgili Necati Dedeoğlu, Küçükgerişimize hizmet etmeyi en büyük gaye edinmiş ve gençleri okumayı özendirici örnek davranışlarıyla da hep önder olmuştur. Böylesine asilane girişimleriyle takdir edilen ve hepimizin teveccühlerine mazhar olan Değerli Necati Dedeoğlu, 30 yıllık meslek hayatında yetiştirdiği yüzlerce insan yurdumuzun değişik yerlerinde ve değişik mesleklerde Türkiyemize ve milletimize hizmet etmektedir. Küçükgerişimizdeki değişimin öncülerinden olan Kıymetli Necati Dedeoğlu Öğretmenimizi saygıyla her zaman takdir ediyor ve kendilerine bütün emek ve hizmetleri için gönül dolusu teşekkürler ediyoruz.