İmamlarımız

CAMİLERİMİZ ve İMAMLARIMIZ

Küçükgeriş Köyü Merkez Camii

Emre Zor

(Merkez Camii İmamımız)

Köyümüz Merkez Camii’ne ataması yapılan Emre Zor, görevine başladı.

4 Eylül 2000 tarihinde Ordu’nun Ünye İlçesi’nde doğan Emre Zor, ilk ve ortaokulu Ordu’da bitirdi. Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Emre Zor, Ünye Merkez Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayarak icazet belgesi aldı.

Bir süre Ünye’de Kur’an Kurslarında öğreticilik yapan Emre Zor, Merkez Camimize 31 Ekim 2022 tarihinde imam olarak atandı. 5 Aralık 2022 tarihinde köyümüzdeki görevine başlayan manevi dünyamızı aydınlatacak, dinî konularda ve vecibelerde rehberlik ve önderlik edecek Emre Zor hocamıza hoş geldin diyor, kendisine sağlık, afiyet, esenlik ve görevinde başarılar diliyoruz.

Merkez Camii İmamlarımız
   1- Hacı Salih Yavuz

      (Fahri görev yapmıştır)

   2- Hacı Osman Yavuz

      (Fahri görev yapmıştır)

   3- Hacı Kamil Yavuz

      (Fahri görev yapmıştır)

   4- Yusuf Fatsa

      (1974 – İlk kadrolu imamımız)

   5- Mehmet Ekizoğlu

      (Kadrolu)

   6- Nevzat Ekizoğlu

      (Kadrolu)

   7- Dursun Ali Dönmez

      (Kadrolu)

   8- Murat Amasyalı

      (Kadrolu)

   9- Erol Öztürk

      (Kadrolu)

  10- Hayrettin Yavuz

      (15.05.2001 – 01.10.2022)

  11- Emre Zor

      (31.10.2022 – Kadrolu, …)

Mahmut Çalış

(Çapar Camii İmamımız)

Uzun süredir kadrosu boş olan Çapar Camiimize 5 Mayıs 2008 tarihinde Mahmut Çalış, imam olarak tayin edildi.

27 Ekim 1976 Keşap Sürmeli Köyü doğumlu olan Mahmut Çalış, 1995 yılında Keşap İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

Çamoluk Gürçalı Köyü’nden 5 Mayıs 2008 tarihinde köyümüz Çapar Camii’ne tayin edilen Çalış, evli ve üç çocuk babası.

Küçükgeriş Köyü Çapar Camii

Çapar Mahallesi Camii İmamlarımız

   1- Hacı Salih Keskin

      (Fahri görev yapmıştır)

   2- Hacı Gülali Torlak

      (Fahri görev yapmıştır)

   3- Hamdi Torlak

      (Fahri görev yapmıştır)

   4- Süleyman Yavuz

      (Fahri görev yapmıştır)

   5- Hayrettin Yavuz

      (23.02.1986 – İlk kadrolu imamımız – 15.05.2001’de nakille Merkez Camii imamı olarak görevlendirilmiştir.)

   6- Osman Karasakal

      (Kadrolu, 15.05.2001 – ?)

   7- Mahmut Çalış

      (Kadrolu, 05.05.2008 – …)

Küçükgeriş Köyü Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camii

Şükrü Kubat

(Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camii İmamımız)

İlçemiz Keşap’a tayini çıkan ve köyümüz Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camiimize ataması yapılan Şükrü Kubat, görevine başladı.

İlçemizde göreve başlayan din görevlilerimizle bir araya gelen Müftümüz Sayın Özcan Yılmaz Bey, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak imamlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diledi.

20 Nisan 1969’da Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde doğan Şükrü Kubat, ilk ve ortaokulu Malatya’da tamamladı. Malatya Hekimhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni bitiren ve 2017 – 2018 yıllarında İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Şükrü Kubat, 2011 – 2021 yıllarında Adıyaman’ın Gölbaşı ve Besni ilçelerinde imam hatip olarak görevi yaptı.

29 Mart 2022 tarihinde köyümüz Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camiimizde imam hatip olarak görevine başlayan Şükrü Kubat, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Sevgili imamımız Şükrü Kubat hocamıza, köyümüze hoş geldiniz diyor, ilmiyle manevi dünyamızı aydınlatacağı, cemaatle ibadetlerimize önderlik edeceği Küçükgeriş Burunucu Mahallemiz Mescidi Aksa Camii’ndeki vazifesinde muvaffakiyetler diliyoruz.

Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camiimiz hayırsever Mustafa Şener ve ailesi tarafından yaptırılmıştır.

Burunucu Mahallesi Mescidi Aksa Camii İmamlarımız

   1- İsmail Kayiş

 

      (Kadrolu)

   2- Murat Şanlı

 

      (Kadrolu)

   3- Şükrü Kubat

 

      (Kadrolu, 29.03.2022 – …)

(Kaynak: Hayrettin Yavuz)