Hayrettin Yavuz

HAYRETTİN YAVUZ

(Merkez Camii Emekli İmamımız)

Hayrettin Yavuz, 15 Mayıs 1957 tarihinde Küçükgeriş Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokulu Giresun İmam Hatip Lisesi Orta Kısım’da tamamladı. 1976 – 1977 öğretim yılında Trabzon İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

25 Ekim 1977 tarihinde Giresun Dereli Kunuklu Köyü İmamı olarak göreve başayan Hayrettin Yavuz, 23 Şubat 1986 tarihinde köyümüze Çapar Mahallesi Camii İmamı olarak nakille geldi.

15 Mayıs 2001 tarihinden itibaren Merkez Mahallesi İmamı olarak görevine başlayan ve 45 yıllık kutsal vazifesinden 2022 yılı Ekim ayında emekli olan Hayrettin Yavuz hocamız, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Hayrettin Yavuz hocamıza yaptığı değerli hizmetleri ve emeği için yürek dolusu teşekkürler ediyor; kendisine mutluluk, sağlık, esenlik dolu bir ömür diliyoruz.

Köyümüzden yetişen manevi önderlerimizden Sevgili Hayrettin Yavuz, 36 yılı köyümüz Çapar ve Merkez Camileri olmak üzere 45 yıllık imam hatiplik mesleğinden emekli oldu. Yıllarca manevi dünyamızı aydınlatan, dinî konularda ve vecibelerde rehberlik ve önderlik eden Kıymetli Hayrettin Yavuz Hocamızı saygıyla her zaman takdir, bütün emek ve hizmetleri için gönül dolusu teşekkürler ediyor; kendisine mutluluk, sağlık, esenlik dolu bir ömür diliyoruz.